Segítünk MEGOLDANI a KÉMÉNYAJTÓ PROBLÉMÁJÁT.
Akár saját belátása szerint, akár a Hatóság (Kéményseprő, Katasztrófavédelem, stb.) miatt keres megoldást.
A PROBLÉMA: az első képen a beton kéményajtó le volt tapétázva, így a jelenlegi előírásoknak nem felelt meg (nem szabadon hozzáférhető, nem ellenőrizhető, nem tisztítható).
A tapéta leszedése után a betonajtót kiszedve látszik, hogy mennyi korom rakodót le (ezért fontos a tisztítás).
A MEGOLDÁS: a második képen amikor a kitisztított jártaba be lett építve a minősítéssel rendelkező Rozsdamentes Kéményajtó (más néven: kaminajtó, koromzsák ajtó, kéménytisztító ajtó, stb.).
A kémények alján és tetején lennie kell egy könnyen nyitható ún. kéményajtónak, mert a kéményseprőknek minden kémény átjárhatóságát ellenőrizni kell, illetve ezen keresztül tisztítani a kéményt (pl. madártetem- fészek, törmelék, korom, stb.).
Ha a kéményajtók NEM biztonságosan HOZZÁFÉRHETŐEK, NEM BONTHATÓAK rongálás nélkül (festés, gipszelés, vakolás, miatt), esetleg NINCSEN KÉMÉNYAJTÓ BEÉPÍTVE akkor a kémény NEM TISZTÍTHATÓ, nem ELLENŐRIZHETŐ.
Ilyen kémény a vonatkozó rendelet szerint: „élet- és tűzveszélyes”
A BETON KÉMÉNYAJTÓK SZABVÁNYÁT VISSZAVONTÁK!
Az 1997. évi LXXVIII. tv, 3/2003. (I.25.) BM-GKM-KVVM együttes rendelete előírja, hogy milyen anyagra kell lecserélni a koromzsákajtót (közismert nevén: kéményajtó, kaminajtó, kéménytisztító ajtó, korrózióálló vagy saválló ajtó, acélajtó, stb.).
EZEKET FOKOZATOSSAN KI KELL CSERÉLNI!
Ha bármilyen legkisebb probléma van az ajtóval, vagy bármilyen változtatást eszközölnek (készülékcsere, béléscsövezés, átépítés, stb.) akkor már csak a (ÉME vagy CE) minősítéssel rendelkező szerkezeti elemek (MINŐSÍTETT Rozsdamentes Kéményajtó) építhetők be.
A következő alkalommal a KÉMÉNYSEPRŐ EZT ELLENŐRIZNI FOGJA!